< img src="https://visacentergh.com/wp-content/uploads/2018/09/123.png">

آلمان‌ها در کدام شغل نیرو کار کم دارند؟

DESCRIPTION

۲۲ شهر · مریم قربانی · بدون نظر

آلمان‌ها در کدام شغل نیرو کار کم دارند؟

به گزارش ویزا سنتر، آلمان در اتحادیه اروپا دارای کمترین میزان بیکاری است به همین دلیل مهاجران زیادی را می‌پذیرد اما بعد از هجوم پناهندگان به این کشور کمی اوضاع اشتغال متفاوت شد.

قبل از رفتن به آلمان باید اطلاعاتی در مورد شرایط کار این کشور پیدا کرد. کشور  آلمان دارای بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا است و هم‌چنین رتبه پنجم را در جهان دارد؛ پس در این کشور مشاغل زیادی برای کارگران خارجی با مهارت‌های تخصصی وجود دارد.

در این مقاله راهنمایی‌هایی درباره یافتن شغل و اطلاعاتی درباره بازار کار و شرایط کار و مجوز کار را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

نرخ بیکاری در آلمان

 جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مشاوران مجموعه ویزا سنتر قربانی تماس حاصل فرمایید و از شرایط دریافت ویزای  آن مطلع شوید.

آلمان در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷ به پایین‌ترین نرخ بیکاری رسیده که این عدد ۵/۸ درصد بوده است. این در حالی است که در جنوب آلمان (مونیخ) نرخ بیکاری حتی بسیار پایین‌تر از این رقم است. در سال ۲۰۱۰ یک سوم از مهاجران پس از ۱۲ ماه شغل مورد نظر خود را یافته‌اند، اما این وضعیت در سال ۲۰۱۵ و پس از بالا رفتن آمار پناهندگان به طور قابل توجهی تغییر کرد. با این حال اگر شما دارای مدرک دانشگاهی یا مدرک حرفه‌ای خاصی هستید شانس زیادی برای پیدا کردن شغل دارید.

نیازهای مشاغل در آلمان

در آلمان در حرفه‌های خاص کمبود کارگر و مهندس وجود دارد. این حرفه‌ها شامل مهندسی مکانیک، خودرو، برق ساختمانی، متخصص فناوری اطلاعات، کارکنان خدماتی و بهداشتی و موقعیت‌های تولیدی است. حرفه‌ای‌ها با ارائه مدرک تحصیلی در زمینه‌های مهندسی تقاضای شغل دارند و کارگران در بخش‌های خدماتی مانند پرستاری از سالمندان و نظافت منازل مشغول به کار می‌شوند. برای یافتن کار می‌توانید رزومه خود را به چندین شرکت بزرگ بین‌المللی مانند آدیداس، مان، بی ام دبلیو، زیمنس و فولکس واگن بفرستید و هم‌چنین شرکت‌های کوچک زیادی نیز وجود دارند که می‌توان برای کاریابی به آن‌ها مراجعه کرد.

ساعات کار، دستمزد و فرهنگ مدیریت آلمان

ساعات کاری در هفته ۳۸ ساعت است و حداقل در سال ۱۸ روز تعطیل رسمی است. فرهنگ تجاری آلمان به طور سنتی سلسله مراتبی با مدیریت قوی است. آلمانی‌ها با برنامه‌ریزی دقیق کار می‌کنند و تصمیمات‌شان را براساس واقعیت های سخت می‌گیرند. جلسات منظم و کارآمد هستند و از دستورالعمل و برنامه دقیق پیروی می‌کنند که در آن بحث‌ها با هدف دستیابی و انجام تصمیم نهایی برگزار می‌شوند. در آلمان زمان بسیار ارزشمند است. دستمزدها هم هر دو سال یک بار افزایش چشمگیری پیدا می‌کنند.

 ویزای کار و اقامت در آلمان

افرادی که دارای اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا هستند، نیازی به اجازه کار در آلمان ندارند و تنها داشتن یک گذرنامه معتبر یا کارت شناسایی به جهت اشتغال به کار برای آنها کافی است. شهروندان کانادا، استرالیا، ژاپن، نیوزلند، کره جنوبی و ایالات متحده نیز می‌توانند بدون ویزا به آلمان سفر کنند اما برای کار نیاز به مجوز اقامت و کار دارند. اما برای ایرانی‌ها باید نخست ویزای معتبری صادر شود و پس از دریافت مجوز برای اقامت در آلمان در جست‌وجوی کار باشند.

چگونه شرکت‌ های مهاجرتی برای اقامت در آلمان به شما کمک خواهند کرد

شما می‌توانید از طریق روش‌های مختلف با شرکت‌های مختلف مهاجرتی در تماس باشید. با ایمیل چت یا خط تلفن به زبان آلمانی یا انگلیسی متخصصان این شرکت‌ها برای کمک به شما آماده هستند. شما می‌توانید در زمینه‌های جست‌وجوی شغل، شناخت مدارک حرفه‌ای خارجی، ویزا و اقامت و یادگیری آلمانی از شرکت‌های مختلف مهاجرتی اطلاعات بگیرید.

این شرکت‌ها راه‌های مختلفی را برای پیدا کردن کار و کارفرمای مناسب برای شما در آلمان پیشنهاد می‌دهند. شما از طریق تحقیقات اولیه در اینترنت و از طریق بازدید از نمایشگاه‌های کاری در آلمان و کشور خودتان می‌توانید اطلاعاتی کافی درباره شغل مورد نظر خود به دست آورید و سپس مشاوران مختلف شما را در یافتن شغل مورد نظر راهنمایی کنند.

زندگی در آلمان

 جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مشاوران مجموعه ویزا سنتر قربانی تماس حاصل فرمایید و از شرایط دریافت ویزای  آن مطلع شوید.

هنگامی که شما ساکن آلمان شدید، نیاز به یک حساب بانکی، راهنمای سفر در این کشور و راهنمایی جهت مراجعه به پزشک در هنگام بیماری دارید. در آلمان شما با حق انتخاب زیاد و به راحتی  می‌توانید خانه‌ای را اجاره کنید، به همین دلیل است که بسیاری از آلمانی‌ها در فکر خرید یک ملک نیستند.

 آموزش حرفه‌ای و یادگیری

آلمان چشم‌انداز روشنی برای جوانان از سراسر جهان ارائه می‌دهد. شرکت در یکی از مدارس آلمانی در خارج از کشور می‌تواند اولین گام در جهت یادگیری حرفه‌ای باشد. شما می‌توانید همه چیز در مورد مزایای آموزش یا تحصیل در آلمان و نحوه اعمال و ساده‌ترین راه یادگیری زبان آلمانی را بیابید. این نوع آموزش در جهان به عنوان مدل آموزش حرفه‌ای آلمان شناخته شده است. شما می‌توانید در آلمان حرفه‌های متععد را به صورت تئوری یا عملی یاد بگیرید، به این صورت که چند روز در هفته را در یک شرکت به صورت عملی و روزهای دیگر را در مدرسه به صورت تئوری آموزش ببینید.

زبان در آلمان

 اگر شما مشاغل انگلیسی زبان را در آلمان انتخاب کرده باشید نیاز چندانی به فراگیری زبان آلمانی ندارید. در این حالت شما برای معاشرت نیاز به زبان دارید و کافی است به حداقل یادگیری زبان آلمانی کفایت کنید. اما در سایر موارد و در صورتی که قصد دارید در محیط‌های آلمانی زبان مشغول به کار شوید، نخست به فراگیری زبان آلمانی بپردازید. البته برای گرفتن اقامت شما نیاز به این زبان دارید.

آموزش زبان انگلیسی در آلمان

برای شما فرصت‌های زیادی برای تدریس زبان انگلیسی به دانش آموزان در مدارس و آموزشگاه‌های خصوصی و هم‌چنین آموزش حرفه‌ای زبان به کارکنان شرکت‌های بین‌المللی وجود دارد. در نظر داشته باشید که شما برای تدریس زبان انگلیسی به مدرک تافل نیاز دارید.

سایر مشاغل

در آلمان حدود ۶۰ شغل تنظیم شده وجود دارد که از جمله آن‌ها معلمی، پزشکی و چشم‌پزشکی است. اگر شما یکی از آن‌ها هستید قبل از اینکه بتوانید در آلمان کار کنید، مجوز تحصیل خود را توسط مقامات مربوطه به انجمن حرفه‌ای آلمان ارسال کنید.

 جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مشاوران مجموعه ویزا سنتر قربانی تماس حاصل فرمایید و از شرایط دریافت ویزای  آن مطلع شوید.

دسته بندی: اخبار تازه

مریم قربانی

تماس با ما

  • اطلاعات تماس

 

  • شعبه تهران:

 

  • خیابان ولی‌عصر، ایستگاه نیایش، خیابان بهرامی، پلاک 94، طبقه‌ی اول، واحد 103

 

  • تلفن دفتر تهران:

 

  • 982122746003+

 

  • دفتر آنکارا:

 

  • No:76, Unit4, Achin St, Chankaya-Ankara

 

  • تلفن‌های دفتر آنکارا:

 

  • 905550297509+ , 905380293943+

 

  • شعبه دو آنکارا:

 

  • No: 81/5, 06680, Tunalı Hilmi Cd., Barbaros Neighborhood, Çankaya, Ankara, Turkey

 

  • تلفن‌های شعبه دو آنکارا:

 

  • 905550297509+ , 905380293943+
  • دفتر

ارمنستان:
 

  • E 811, 7- th floor, 16 building, Kievyan street, Yerevan, Armenia

 

  • تلفن دفتر ارمنستان: 37444012333+

 

  • شماره‌های همراه:

 

  • 989125087509+ , 989336304247+

 

  • ایمیل: medical.tourism.2000@gmail.com

 

  info@visacentergh.com

بایگانی تاریخ خورشیدی

دسته‌ها

شبکه های اجتماعی

telegram
instagram
gmail

© تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به گروه ویزا سنتر می باشد