< img src="https://visacentergh.com/wp-content/uploads/2018/09/123.png">

ادامه تحصیل در لهستان چگونه است؟ / ارزان تحصیل کنید

لهستان

 

 

به گزارش ویزا سنتر، تحصیل در لهستان برای بسیاری از دانجشویان جذاب است. تعداد زیادی از افراد این کشور را به عنوان اخرین مقصد خود انتخاب می‌کنند اما شاید دلیل آن ناکافی بودن اطلاعات از دانشگاه۲های این کشور است.

 

امروزه تحصیل در لهستان دانشجویان زیادی را جذب این کشور اروپایی میکند زیرا بیش از ۴۰۰ دوره در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می‌شود که موقعیت خوبی برایتحصیل به زبان انگلیسی در لهستان را برای متقاضیان خارجی فراهم میکند. هم اکنون بیش از ۴۶۰۰۰ دانشجوی بین المللی در این کشور حضور دارند. این دانشجویان از ۱۵۸ کشور جهت تحصیل راهی این کشور شده اند. در حال حاضر بیشترین دانشجویان خارجی این کشور به ترتیب از اکراین و بلاروس و نروژ و سوئد بوده و به تازگی دانشجویان آسیایی هم برای تحصیل راهی این کشور شده اند.

از سال ۲۰۰۷ سیستم آموزش عالی در لهستان به سه حوزه تقسیم شده است. دوره لیسانس و فوق لیسانس و دکترا

این سیستم آموزشی مربوط به تمامی دوره های دانشگاهی به غیر از حقوق و داروسازی و روانشناسی و پزشکی و دندانپزشکی میشود.

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مشاوران مجموعه ویزا سنتر قربانی تماس حاصل فرمایید و از شرایط دریافت ویزای  آن کشور مطلع شوید.

 

هم اکنون امکان تحصیل در دوره های زیر وجود دارد:

 • دوره های زبان در لهستان
 • دوره لیسانس در تمامی رشته ها
 • دوره فوق لیسانس در تمامی رشته ها
 • دوره دکترا
 • دوره های گروه پزشکی در لهستان

ویزا موندیال نماینده رسمی تمامی دانشگاه ها و کالج های کشور لهستان بوده و اخذ پذیرش را در تمامی مقاطع برای دانشجویان تضمین میکند. اگر قصد تحصیل در لهستان را دارید، فرم ارزیابی را تکمیل فرمایید یا اسکن پاسپورت و ریز نمرات خود را به آدرس info@visamondial.com ارسال فرمایید. در صورتی که از دانش زبان انگلیسی بالایی برخوردار نیستید میتوانید دوره های زبان را در این کشور گذارنده و سپس وارد دوره دانشگاهی شوید.

لهستان کشور زیبایی است که از نظر فرهنگی و اقلیم بینابین اروپای شرقی و غربی میباشد. امروزه این کشور نقش مهم و تاثیر گذاری در اروپای شرقی دارد. این کشور با جمعیت نزدیک به ۴۰ میلیون نفر یکی از پرجمعیت ترین کشورهای اروپا میباشد.

لهستان در یک نگاه

 • مساحت: ۳۱۲.۶۷۹ کیلومتر مربع و هفتمین کشور پهناور اروپا
 • جمعیت: ۳۸ میلیون نفر
 • هم مرز با ۷ کشور آلمان، چک، اسلواکی، اکراین، بلاروس، لیتوانی و روسیه
 • نوع دولت: جمهوری
 • نام رسمی کشور: Republic of Poland /Rzeczpospolita Polska
 • واحد پول رسمی: زلوتی

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مشاوران مجموعه ویزا سنتر قربانی تماس حاصل فرمایید و از شرایط دریافت ویزای  آن کشور مطلع شوید.

 

دانشگاه های لهستان با داشتن ظرفیت های مطلوب از لحاظ علمی برای دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا وارد میشوند خصوصا ایرانیان بستر مناسبی را فراهم کرده زیرا هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور پایین تر از کشورهای اروپایی دیگر و حوزه شنگن مثل دانمارک ، سوئد و هلند میباشد و موقعیت بهتر و مناسب تری از لحاظ کیفیت و زندگی نسبت به کشور ارمنستان ، مالزی و اکراین دارند.

بنابراین تحصیل در لهستان سکوی پرتاپ خوبی برای ترانسفر برای کشورهای تاپ اروپایی دیگر یا کشورهای دیگری همچون آمریکا، استرالیا و انگلیس میباشد .هم چنین با ویزای دانشجویی لهستان میتوانید به راحتی در سایر کشورهای اروپایی رفت وآمد کرده و به دنبال کار مورد علاقه خود بگردید.تحصیل در دانشگاه های لهستان دارای اعتبار و موقعیت خوبی میباشد اکثر این دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم ایرانبوده و در اکثر رشته های تحصیلی بخصوص در رشته های فنی- مهندسی دارای اهمیت آموزش و علمی میباشد.

شرایط تحصیلی لهستان

آموزش عالی لهستان به مدت سه الی چهار سال در مقطع کارشناسی، یک و نیم تا دو سال در مقطع کارشناسی ارشد طول خواهد کشید. شما نیاز به ارائه مدرکی دارید که نشانگر این باشد که دوره تحصیلی قبلی خود را با موفقیت به پایان رسانده اید. مدرک زبان انگلیسی هم مورد نیاز است(مگر اینکه شما به زبان مادری این زبان را صحبت میکنید). در بعضی از رشته ها ممکن است که شما نیاز به دادن امتحان ورودی برای پذیرش داشته باشید و یا برای رشته های هنر به یکسری پروژه های هنری و کارهای دستی (portfolio)دارید. شما همچنین می توانید به مطالعه به زبان لهستانی را انتخاب کنید، که در این صورت شما هم نیاز به ارائه مدرک زبان و یا ثبت نام در دوره زبان یکساله برای آماده سازی برای تحصیل به زبان لهستانی می باشد.

ویزای تحصیلی در لهستان

دانشجویانی که تبعه کشورهای اتحادیه اروپا هستند به  ویزا برای تحصیل در لهستان نیاز ندارد. با این حال، پس از ورود به کشور، شهروندان اتحادیه اروپا نیاز به اجازه اقامت موقت خواهند داشت. دانشجویان بین المللی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باید قبل از ورود به کشور لهستان برای ویزای دانشجوییلهستان اقدام نمایند. در بدو ورود، آنها نیز نیاز به اجازه اقامت دارند، که معمولا برای کسانی که با ویزای تحصیلی وارد این کشور میشوند به مدت دو سال اجازه اقامت داده خواهد شد که قابل تمدید نیز میباشد.

هزینه دانشگاه های لهستان

آموزش عالی در لهستان برای شهروندان لهستانی رایگان است. دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه هستند، که معمولا میان ۲۳۰۰-۴۵۰۰ $ در هر سال در دانشگاه های دولتی لهستان باید پرداخت شود. هزینه در دانشگاه های خصوصی لهستان کمی بیشتر خواهد شد. بسته به دوره و دانشگاه ، هزینه ها می تواند به ۶۸۰۰ $ در سال برسد. دانشگاه های لهستان به تازگی از گرفتن هزینه تحصیل به طور کامل تا قبل از ورود به دانشگاه جلوگیری میکند، به این  منظور که اطمینان حاصل شود که دریافت هزینه ها به صورت یک جا مانعی برای حضور دانشجویان بین المللی در کشور لهستانمحسوب نشود.

توجه داشته باشید که تعداد نسبتا کمی از کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان خارجی وجود دارد، بنابراین احتمال قوی وجود دارد که شما هزینه های خود را باید پوشش دهید. با این حال، دانشگاه ممکن است که با درخواست شما مبنی بر گرفتن بورسیه با توجه به شرایط خاصی که شما خواهید داشت موافقت کند.

دانشگاه های معروف لهستان

 • بیش از ۵۰۰ دانشگاه در لهستان وجود دارد، بسیاری آنها در بخش خصوصی فعال هستند. در بین فارغ التحصیلان دانشگاه های لهستان انسانهای شناخته شده ای هستند،از جمله اولین زنی که تا کنون برنده جایزه نوبل شد، ماری کوری، و ستاره شناس معروف دانشگاه نیکلاس  Copernicus.Six. کشور لهستان به رتبه دانشگاه ها خود در رتبه بندی  دانشگاه های جهان QS 2015/16می بالد، در حالی که ۱۲ رتبه از ۱۵۰ برتر دانشگاه دنیا را به خود اختصاص داده است.

  دانشگاه ورشو

  واقع در پایتخت لهستانی، دانشگاه دولتی ورشو در حال حاضر در رده ۶ در رتبه بندی EECA(اروپا)قرار گرفت. دانشگاه Warsawدر سال ۱۸۱۶ بنیان گذاری شده است، و این دانشگاه بزرگترین دانشگاه لهستان است، با ۶۰۰۰۰ دانشجو که  در ۱۹ بخش های آن ثبت نام کردند. دانشگاه سابقه طولانی در ورشو دارد تاریخی با اتفاقات جالب و افسانه ای را دارا میباشد. در طول جنگ جهانی دوم، به عنوان مثال، دانشگاه یک پادگان نظامی توسط سربازان آلمانی تبدیل شده بود. در طول این زمان دانشگاهیان تاسیس به اصطلاح “دانشگاه راز ورشو” و آموزش دانشجویان در مکان های مختلف به صورت پنهانی ادامه یافت.

  دانشگاه Jagiellonian

  قدیمی ترین دانشگاه این کشور، و یکی از قدیمی ترین دانشگاههای اروپا، Jagiellonianاین دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه ها  در لهستان است، و رتبه ۷ در رتبه بندی EECA(اروپا)است. تاسیس آن در سال ۱۳۶۴ میلادی صورت گرفته است. این دانشگاه به مکانی برای آموزش رهبران آینده این کشور تبدیل شده است. در میان فارغ التحصیلان متعدد از دانشگاه جان سوم Sobieski (پادشاه لهستان تا ۱۶۹۶)، نیکلاس کوپرنیک (مشهور برای تدوین یک مدل از جهان را با خورشید در مرکز)، پاپ ژان پل دوم و دو برنده جایزه نوبل، ایوو آندریچ و ویسواوا شیمبورسکا حضور دارند. امروزه دانشگاه Jagiellonianحدود ۵۰،۰۰۰ دانشجو دارد این دانشگاه در شهر کراکوف قرار دارد، کراکوف دومین شهر بزرگ این کشور میباشد.

  زندگی در لهستان

  از آنجا که لهستان در مرکز اروپا واقع شده است  می توان گفت این کشور  است که شرق و غرب  اروپا را بهم  متصل میکند، هم از لحاظ جغرافیایی و هم فرهنگی. با اینکه دولت کمونیستی سابقا بر لهستان حکومت میکرده ،اما لهستان در سال های اخیر به عنوان یکی از انعطاف پذیر ترین اقتصاد های در اروپا شناخته شده است، در صورتی که کل اروپا در سال ۲۰۰۸-۹ از بحران های اقتصادی رنج میبردند کشور لهستان در حال  لذت بردن از نرخ رشد خود حتی در این وضع بوده است.

  نقاط دیدنی  کشور لهستان عبارتند از سواحل زیبا در کنار دریای بالتیک، منطقه دریاچه ماسوریایی، کوه های تاترا، روستاهای زیبا و البته بسیاری از روستا های این کشور . هزینه های زندگی در لهستان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی نسبتا کم است. مردم محلی نیز برای مهمان نوازی و طبع دوستانه شان شناخته شده اند، به طوری که آنها کمک بسیاری را برای وفق یافتن شما به شرایط موجود خواهند کرد.

 • شهرهای دانشجویی کشور لهستان

 • ورشو Warsaw

  پایتخت لهستان، Warsawبزرگترین شهر  کشور لهستان است. ورشو واقع شده است نزدیک به مرکز این کشور، در وسط شهر ورشو رودخانه ویستولا قرار دارد که شهر را دارای یک شخصیت و روح و متمایز کرده است. این شهرستان تقریبا به طور کامل در طول جنگ جهانی دوم نابود شد، شهر قدیمی خود را، در کنار رودخانه و محبوب در میان گردشگران، یک منطقه تعیین شده میراث جهانی یونسکو است، ورشو همچنین دارای یک مجموعه در حال رشد از آسمان خراش ها، مثل Złotaمسکونی ۴۴، تکمیل شده در سال ۲۰۱۲، به کاخ هنر دکو الهام گرفته از فرهنگ و علم، که به ۱۹۵۵ باز می گردد.

  بسیاری از دانشگاه ها و کالج  های کشور لهستان در ورشو قرار دارد، دانشگاه ورشو و دانشگاه ورشو فناوری، که همچنین در رتبه بندی دانشگاه های QSجهانی ویژگی های وجود دارد.

 •   Krakow

  دومین شهر بزرگ در لهستان، Krakowاست که در بخش جنوبی این کشور واقع شده است. از آن به عنوان پایتختی به مدت پنج قرن خدمت کرده است یاد میشود (تا سال ۱۵۶۹)، و یک مرکز بزرگ اقتصادی، علمی و فرهنگی است. این شهر برخلاف ورشو، در جنگ جهانی دوم از آسیب ها به دور بوده است ، و این شهر یکی از محبوب ترین مقصد برای بازدیدکنندگان کشور لهستان است، و مردم را از سراسر جهان با معماری تاریخی و پر زرق و برقش مجذوب خود میکند.

  در حدود ۲۰ دانشگاه و کالج در کراکوف، که کمتر از نیمی از آنها بودجه دولتی استفاده میکنند، از جمله قدیمی ترین و دانشگاه رتبه دوم  درکشور لهستان، دانشگاه Jagiellonianاستدر این شهر قرار دارد.

 • Lodz

  سومین شهر مهم در مرکز لهستان ، و در ۱۳۰ کیلومتری  جنوب غربی  ورشوشهر Lodzاست. یک مرکز صنعتی مهم، به ویژه در طول رونق منسوجات قرن ۱۹، آن را گاهی اوقات با نام مستعار “منچستر لهستان”، در مقایسه با  شهر منچستر بریتانیا. امروز، لودز رونق صنعتی سابق خود را از دست داده است، اما همچنان به صورت یک مرکز کسب و کار جذاب، با  توجه به محل مرکزی آن، ارتباطات خوب و نزدیکی به پایتخت شناخته می شود.

 • جاذبه های این شهر برای بازدیدکنندگان و ساکنان شامل  طیف خوبی از گالری ها و مکانهای تفریحی، و یکی از طولانی ترین خیابان های  تجاری در جهان است. این شهر سومین دانشگاه برتر کشور لهستان به نام دانشگاهLodz در خود جای داده است با توجه به مواردی که ذکر شد این شهر به یکی از بهترین انتخاب ها برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است.

 • شما می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مشاوران مجموعه ویزا سنتر قربانی تماس حاصل فرمایید و از شرایط دریافت ویزای  آن کشور مطلع شوید.

 

منابع مورد استفاده:

www.estahbanaty.com

 

تماس با ما

  • اطلاعات تماس

 

  • شعبه تهران:

 

  • خیابان ولی‌عصر، ایستگاه نیایش، خیابان بهرامی، پلاک 94، طبقه‌ی اول، واحد 103

 

  • تلفن دفتر تهران:

 

  • 982122746003+

 

  • دفتر آنکارا:

 

  • No:76, Unit4, Achin St, Chankaya-Ankara

 

  • تلفن‌های دفتر آنکارا:

 

  • 905550297509+ , 905380293943+

 

  • شعبه دو آنکارا:

 

  • No: 81/5, 06680, Tunalı Hilmi Cd., Barbaros Neighborhood, Çankaya, Ankara, Turkey

 

  • تلفن‌های شعبه دو آنکارا:

 

  • 905550297509+ , 905380293943+
  • دفتر

ارمنستان:
 

  • E 811, 7- th floor, 16 building, Kievyan street, Yerevan, Armenia

 

  • تلفن دفتر ارمنستان: 37444012333+

 

  • شماره‌های همراه:

 

  • 989125087509+ , 989336304247+

 

  • ایمیل: medical.tourism.2000@gmail.com

 

  info@visacentergh.com

بایگانی تاریخ خورشیدی

دسته‌ها

شبکه های اجتماعی

telegram
instagram
gmail

© تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به گروه ویزا سنتر می باشد