< img src="https://visacentergh.com/wp-content/uploads/2018/09/123.png">

اگر قصد مهاجرت به اتریش را دارید بخوانید

به گزارش ویزا سنتر، در سال‌های اخیر مهمترین دلیل انتخاب یک شخص برای مهاجرت شاخص رفاه اجتماعی کشورها است. اتریش در چندسال اخیر با داشتن بالاترین شاخص رفاه اجتماعی به عنوان یکی از کشورهای مهاجرت پذیر شناخته شده است.

در این مقاله سعی داریم شما را با کشور اتریش و شرایط زندگی در آن بیشتر آشنا کنیم.

اتریش از‌ جمله کشور‌هایی است که افراد بسیاری خواهان مهاجرت به آن هستند. مهاجرت به اتریش مزایای بسیاری دارد. می‌توان به اهمیت آن به عنوان یک کشور سرمایه‌دار اشاره کرد. همچنین اتریش با داشتن طبیعتی بی‌نهایت زیبا و قرار گرفتن در دامنه رشته کوه‌های آلپ، از‌ جمله کشور‌های مناسب برای افرادی است که به طبیعت علاقه دارند. وجود این رشته کوه‌ها و طبیعتی زیبا، همچنین اقتصاد مناسب باعث رضایت ۸۰ درصدی مردم این کشور شده است.

آشنایی با کشور اتریش

نقشه اتریش

اتریش با قرار‌گرفتن در کنار کشور‌های مهم اروپا، از بهترین مقاصد برایسفر است. اتریش از شمال با آلمان و چک، از غرب با سوئیس و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از شرق با اسلوواکی و مجارستان هم مرز است.

زبان مردم اتریش آلمانی است و می‌توان به روابط بسیار قوی اقتصادی و سیاسی آن با آلمان هم اشاره کرد. دین اکثر مردم کاتولیک است اما تنوع ادیان در این کشور به خوبی دیده می‌شود. مردم اتریش اعتقاد دارند که اگر فردی نیاز به کمک داشته باشد با رضایت تمام این نیاز برطرف خواهد شد. البته این امر در رضایت از زندگی مردم اتریش به شدت به چشم می‌خورد و آن را در دسته کشور‌های برتر دنیا قرار داده است.

مزایای مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش

همواره در سال‌های اخیر با توجه به سطح کیفی زندگی در اتریش، این کشور از مهم‌ترین کشور‌ها در جذب مهاجر است و هر سال جمعیت زیادی به شیوه‌های گوناگون اقدام به مهاجرت به آن را می‌کنند. زندگی در طبیعت کوهستانی اتریش به شما این اجازه را می‌دهد تا افرادی آرام‌تر، صبور‌تر و شادتر باشید.

وین، پایتخت اتریش، از زیباترین و بزرگ‌ترین شهرهای اروپایی است. برای افرادی که خواهان پیشرفت هستند، اتریش می‌تواند هدفی بزرگ و مناسب باشد. وجود اقتصاد پویا، فرهنگ و زبان غنی و همچنین رضایت از زندگی بالا از مواردی هستند که مهاجرت به اتریش را تا این اندازه محبوب کرده است.

روش های مهاجرت به اتریش

برای مهاجرت به اتریش راه‌های بسیاری وجود دارد که در ادامه به معرفی برخی از این راه‌ها می‌پردازیم.

کارت قرمز سفید قرمز

مهاجرت به اتریش از طریق کارت قرمز سفید قرمز

گرفتن کارت قرمز سفید قرمز یکی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به اتریش است. این کارت برای افرادی که واجد شرایط هستند صادر می‌شود. داشتن مهارت، تسلط به زبان آلمانی، سن، تحصیلات یا افرادی که در اتریش تحصیل کرده‌اند، همگی امتیاز محسوب می‌شوند. فرد با داشتن این امتیازات می‌تواند واجد شرایط شود. کارت قرمز سفید قرمز برای ۲۴ ماه ارائه می‌شود و پس از آن فرد می‌تواند با در دست داشتن این کارت اگر شرایطش به عنوان یک کارفرما مورد قبول باشد، برای کارت قرمز سفید قرمز پلاس اقدام کند؛ در این صورت مدت آن را تمدید خواهند کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  مهاجرت به آمریکا و کانادا چه مزایا و معایبی برای مهاجران دارد | قسمت اول

افرادی که برای گرفتن این کارت اقدام می‌کنند، قبل از رفتن به اتریش نیاز به آزمونی مبنی بر تسلط کافی بر زبان آلمانی ندارند، اما باید مدارک معتبر جهت اطمینان و پشتوانه کاری را ارائه دهند. خانواده افرادی که این کارت را دارند در تبصره‌ای می‌توانند از اقامتی کوتاه اما نه به صورت دائم برخوردار شوند. بنابراین آگاهی به این شرایط برای خانواده‌ها لازم و ضروری است.

ویزای شغلی یا ویزای موقت اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق کار

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به اتریش گرفتن ویزای شغلی یا ویزای موقت است. اعتبار این ویزا ۶ ماهه است. افرادی که برای این ویزا اقدام می‌کنند، نیاز به تسلط به زبان آلمانی ندارند. اما باید در این ۶ ماه کار مناسب را پیدا کرده و سپس از طرف دولت اتریش تائید شوند. اگر این افراد در مدت زمان ذکر شده رضایت کافی را به‌دست‌ آورده باشند، می‌توانند برای کارت قرمز سفید قرمز اتریش اقدام کنند.

اقدام برای این ویزا دارای شرایطی است و افراد باید حداقل ۷۰ درصد از امتیاز را داشته باشند که در این صورت میزان سن، تحصیلات و سایر موارد هرکدام امتیازی مثبت محسوب شود. این ویزا را می‌توان در کنسولگری یا سفارت اتریش درخواست کرد.

کارگران ماهر در شغل‌های مورد نیاز اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق کار

هر کشور و منطقه‌ای نیاز به افرادی دارد که در آن زمینه در کشورش کمبود حس می‌کند. این کمبود‌ها را می‌توان با بررسی شرایط اتریش و درخواست‌هایی که می‌دهد متوجه شد. کارگران متخصص و حرفه‌ای می‌توانند برای مهاجرت به اتریش از این طریق اقدام کنند. به این شکل که به این کشور مراجعه کرده و با داشتن کارت قرمز سفید قرمز به دنبال شغل مناسب برای کار در مهارت خود و همچنین مورد نیاز اتریش بگردند.

هر سال فهرستی از شغل‌هایی که در اتریش کمبود آن‌ها احساس می‌شود، ارائه می‌شود و افراد واجد شرایط می‌توانند برای گرفتن کارت قرمز سفید قرمز اقدام کنند. شرایط اقدام برای این روش جهت مهاجرت به اتریش به صورت زیر است:

۱. افراد باید مدرک پایان دوره حرفه‌ای در شغل مورد نیاز را در دست داشته باشند.
۲. آگاهی به شغل و کار پیشنهادی از طرف اتریش و حداقل حقوق قانونی دولت اتریش برای این افراد را بدانند و شرایط را قبول کنند و دقیقا برای آن اقدام کنند.
۳. حداقل امتیاز ۵۵ از ۹۰ را برای مشاغل مورد نیاز به دست آورند.

دیگر کارگران کلیدی

مهاجرت کارگران به اتریش

مهاجرت برای کارگران دیگر از کشور‌های دیگر که عضو اتحادیه اروپا نیستند هم امکان‌پذیر است. کاری که در حوزه کار‌های مورد نیاز نباشد، اما در مسیر و چهارچوب کار‌های کشور اتریش باشد هم وجود دارد که کارگران می‌توانند برای آن اقدام کنند.

این افراد باید شواهد مورد نیاز شغل خود را تهیه کنند و سپس با تمام نیاز‌ها و ویژگی‌ها، هزینه‌ها و مزایای آن، آن را به سفارت یا کنسولگری ارائه دهند. دولت هم برای این افراد با توجه به حداقل سنی، هزینه‌ای را در نظر می‌گیرد. این افراد باید امتیاز ۵۰ از ۷۵ را برای دیگر کارگران کلیدی کسب کنند.

افرادی که قصد مهاجرت به اتریش از این طریق را دارند، می‌توانند برای کارت قرمز سفید قرمز مستقیما در اتریش یا از طریق سفارت و کنسول‌گری آن در کشور خود اقدام کنند.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل از جمله پر‌طرفدارترین اقدامات برای مهاجرت به این کشور است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در اتریش را دارند، باید ابتدا به زبان آلمانی تسلط داشته باشند. مخصوصا در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های اتریش فقط به زبان آلمانی دانشجو پذیرش می‌کنند. اما برای مقطع کارشناسی ارشد، دانشگاه‌ها هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی دانشجو می‌پذیرند.

افراد با اقدام برای تحصیل و سپس گذراندن ۲ سال تحصیل در این کشور می‌توانند کارت قرمز سفید قرمز را دریافت کنند و ویزای دائم برای اتریش را داشته باشند. با تحصیل در این کشور، شرایط کار هم برای این افراد در اتریش به‌راحتی فراهم می‌شود و نگرانی کار را نخواهند داشت. همچنین در برخی موارد برای واجدین شرایط بورسیه در نظر گرفته شده است.

مهم‌ترین بخش مهاجرت به اتریش از طریق ویزای تحصیلی، تسلط کافی به زبان آلمانی و ارائه مدرک معتبر مبنی بر دریافت نمره کافی در این زمینه است. افرادی که نمره متوسط را گرفته باشند، در صورت نیاز و تشخیص دانشگاه مورد نظر و با توجه به مصاحبه قبل از ورود به دانشگاه به گذراندن یک دوره زبان آلمانی در اتریش دعوت می‌شوند.

مهاجرت به اتریش از طریق خانواده

مهاجرت به اتریش از طریق خانواده

کارت قرمز سفید قرمز این شرایط را به وجود می‌آورد تا افرادی که خانواده‌هایشان در اتریش زندگی می‌کنند بتوانند در کنار آن‌ها در اتریش اقامت داشته باشند. این اقامت محدود به افراد خاصی نمی‌شود،  ولی باید مهارت‌های متوسط زبان آلمانی را کسب کنند و هرچه سریع‌تر اقدام به پیدا کردن کار کنند.

مسئله مهم دیگر، ازدواج با افراد مقیم اتریش است. این افراد هم به تبعیت از همسر به راحتی می‌توانند اقدام به دریافت کارت قرمز سفید قرمز اتریش کنند. فرزندان پدر و مادرهای اتریشی که در اتریش به دنیا نیامده‌اند با ارائه مدارک کافی از طرف پدر و مادر مبنی بر تبعه اتریشی بودن پدر و مادر، می‌توانند به راحتی برای فرزندان خود شناسنامه اتریشی بگیرند.

ویزای توریستی اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق ویزای توریستی

به جز موارد ذکر شده، افرادی که قصد دیدن و گردش در اتریش را دارند می‌توانند با گرفتن ویزای شینگن به راحتی به این کشور زیبا سفر کنند و از طبیعت آن لذت ببرند.

این مطلب را از دست ندهید:  بهترین کشورها برای زندگی براساس شاخص رفاه لگاتوم را بشناسید

افرادی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند از هر طریقی که اقدام کنند باید این نکته را در نظر بگیرند که بهترین شروع، فراگیری هرچه سریع‌تر زبان آلمانی است. با کسب این مهارت شما امتیاز بیشتری برای مهاجرت به اتریش از طریق کار، تحصیل و سایر روش‌ها خواهید داشت.

پس از آشنایی با روش های مهاجرت به اتریش ، در صورتی که مایل به سفر یا مهاجرت به این کشور باشید، پیمنت‌۲۴ با فراهم کردن امکان پرداخت هزینه ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌المللی برای ویزای تحصیلی و کاری با شما همراه خواهد بود. همچنین با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارتمی‌توانید کلیه پرداخت‌ها از جمله رزرو آنلاین هتل‌ها را به آسانی انجام دهید. رزرو آنلاین پرواز و ارسال و دریافت پول از خارج از کشور از دیگر خدماتی است که برای مهاجران و مسافران عزیز فراهم شده است.

 

 

 

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مشاوران مجموعه ویزا سنتر قربانی تماس حاصل فرمایید و از شرایط دریافت ویزای  آن کشور مطلع شوید.

تماس با ما

  • اطلاعات تماس

 

  • شعبه تهران:

 

  • خیابان ولی‌عصر، ایستگاه نیایش، خیابان بهرامی، پلاک 94، طبقه‌ی اول، واحد 103

 

  • تلفن دفتر تهران:

 

  • 982122746003+

 

  • دفتر آنکارا:

 

  • No:76, Unit4, Achin St, Chankaya-Ankara

 

  • تلفن‌های دفتر آنکارا:

 

  • 905550297509+ , 905380293943+

 

  • شعبه دو آنکارا:

 

  • No: 81/5, 06680, Tunalı Hilmi Cd., Barbaros Neighborhood, Çankaya, Ankara, Turkey

 

  • تلفن‌های شعبه دو آنکارا:

 

  • 905550297509+ , 905380293943+
  • دفتر

ارمنستان:
 

  • E 811, 7- th floor, 16 building, Kievyan street, Yerevan, Armenia

 

  • تلفن دفتر ارمنستان: 37444012333+

 

  • شماره‌های همراه:

 

  • 989125087509+ , 989336304247+

 

  • ایمیل: medical.tourism.2000@gmail.com

 

  info@visacentergh.com

بایگانی تاریخ خورشیدی

دسته‌ها

شبکه های اجتماعی

telegram
instagram
gmail

© تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به گروه ویزا سنتر می باشد