< img src="https://visacentergh.com/wp-content/uploads/2018/09/123.png">

تحصیل پزشکی در اسپانیا

اسپانیا

 

به گزارش ویزا سنتر، تحصیلات پزشکی در کشورهای مختلف آرزوی بسیاری از خانواده‌ها برای فرزندانشان است که گاهی تمام دارای خود را می‌فروشند و در این زمینه هزینه می‌کنند اما گاهی می‌توانن با داشتن اطلاعات کافی هزینه‌های جاری را کاهش دهند ما در این مقاله شما را شرایط تحصیل پزشکی در اسپانیا آشنا می‌کنیم.

 

 

 

اسپانیا ممکن است به عنوان گزینه اول متقاضیان تحصیل رشته پزشکی نباشد، اما برای دانش آموزان دو زبانه که به دنبال شهریه ارزان و پذیرش سریع در یک برنامه پزشکی هستند ، اسپانیا می تواند یک انتخاب عالی باشد. این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا در اختیار شما قرار می دهد.

 

 

در حال حاضر هیچ برنامه پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی ارائه نمی شود (هر چند یک برنامه دندانپزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد)، به این معنی تحصیل در اسپانیا است برای کسانی مفید است که می توانند به زبان اسپانیایی تسلط پیدا کنند.

 

 

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های اسپانیا با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از ۱۸ سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است. تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان نیز در برخی دانشگاه ها ممکن است، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است.

 

 

با این حال، اسپانیا کالج پزشکی با کیفیت بالایی دارد که در سطح جهانی مورد احترام است. با مهارت های زبان اسپانیایی مناسب، فقط این کشور برای برنامه های پزشکی برای شما مناسب است.

 

 

در کنار روش های متعدد مهاجرتی بهترین روش های مهاجرت به اسپانیا مهاجرت از طریق مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل می باشد. در تمام این روش ها شخص پس از چند سال اقامت می تواند تابعیت یا شهروندی اسپانیا را اخذ نماید.

 

 

اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

 

 

 

تحصیل پزشکی در اسپانیا (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و دامپزشکی) غالبا به اسپانیایی ارائه می گردد. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های اسپانیا بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی اسپانیا معمولا بالا می باشد.

 

 

تحصیل پزشکی در اسپانیا

 

 

دانشکده پزشکی کاردنال، دانشگاه هررا در اسپانیا ۵ برنامه پزشکی به زبان انگلیسی و اسپانیایی ارائه میکند. سال اول به زبان انگلیسی و پس از آن به زبان اسپانیولی دوره ها برگزار می شوند. تمام دوره های بالینی به زبان اسپانیایی انجام می شود.

 

 

بسیاری افراد جهت مهاجرت به اسپانیا معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد.

 

 

سطح علمی دانشگاه های اسپانیا با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

 

 

شهریه و هزینه های سالانه دانشکده پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

 

 

 • پزشکی: طول دوره ۶ سال و شهریه دوره ۲۰،۶۰۰ € در هر سال.

 

 • دندانپزشکی: طول دوره ۵ سال و شهریه دوره ۲۰،۶۰۰ € در هر سال.

 

 • داروسازی:  طول دوره ۵ سال و شهریه دوره ۱۲،۶۰۰ € در هر سال.

 

 • پرستاری: طول دوره ۴ سال و شهریه دوره ۹۵۰۰ € در هر سال.

 

 • دامپزشکی: طول دوره ۵ سال و شهریه دوره ۱۴،۶۰۰ € در هر سال.

 

 

معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند.

 

 

 

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های اسپانیا معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های اسپانیا  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان دراسپانیا برای شما امکان پذیر میگردد.

 

 

ورود و پذیرش دانشگاه های پزشکی  و دندانپزشکی در اسپانیا

 

 

فواید شرکت در  دوره های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری و غیره به زبان انگلیسی و اسپانیایی در کشور اسپانیا:

 

 • فرد میتواند ادامه تحصیل تخصصی پزشکی خود را در  دانشگاه های علوم پزشکی در اروپا بگذراند.

 

 • شهریه هزینه و زندگی پایین، وام های دانشجویی و کمک های مالی در دسترس هستند.

 

 • هیچ امتحانات ورودی و یا معادل آن برای ورود به دانشگاه لازم نیست، آماده سازی برای امتحانات ورودی صورت میگیرد.

 

 •  پذیرش حتی قبل از اتمام کامل مدرسه

 

 

شرایط پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان اسپانیایی و انگلیسی می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا نیز ممکن است و دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم است.

 

 

 

برنامه های پزشکی ارائه شده در اسپانیا

 

 

برنامه های پزشکی در اسپانیا به صورت شش سال می باشند، دو سال از این ۶ سال به صورت مطالعه پیش بالینی با تمرکز بر مطالعه علوم پایه پزشکی در زیست شناسی، فیزیک و آناتومی پایه است. پس از اتمام این آموزش اولیه، شما به مطالعه بالینی در بیمارستان های آموزشی تحت نظارت پزشکان حرفه ای هدایت می شوید.

 

 

پس از اتمام برنامه شش سال شما می توانید به عنوان یک پزشک به کار مشغول گردید.

 

 

دانشگاه دندانپزشکی در بارسلونا

 

 

در سال ۱۹۸۶ پس از تصویب قانون ۱۰/۱۹۸۶ مربوط به دندانپزشکان و سایر متخصصان بهداشت دهان و دندان و دندانپزشکی حرفه ای، در اسپانیا مطابق با معیارهای رسمی برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا رشته دندانپزشکی تعریف شد. پس از آن، فرمان سلطنتی ۹۷۰/۱۹۸۶ مجموعه ای از عناصر ضروری رسمی برای اخذ مدرک دندانپزشکی وضع شد، و همچنین دستورالعمل های عمومی برای برنامه درسی مورد نیاز مطالعه برای به دست آوردن مدرک تحصیلی داده شد. این اعمال تجدید مطالعه دندانپزشکی برای آموزش دندانپزشکان در اسپانیا در راستای دستورات اتحادیه اروپا بود، و یک مدرک کارشناسی پنج ساله به فرد اعطا می شد.

 

 

 

به طور طبیعی دانشکده دندانپزشکی UB   برای آموزش حرفه ای دندانپزشکی با توجه به دستورالعمل رسمی، در سال ۱۹۸۷ شروع به کار کرد. و پس از حکم سلطنتی دیگری (۱۴۹۷/۱۹۸۷ و ۱۴۱۸/۱۹۹۰) یک برنامه درسی از  سال ۱۹۹۴ راه اندازی شد و تا امروز معتبر باقی مانده است.

 

 

دوره های پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا بر اصول زیر استوار است:

 

 

علوم که دندانپزشکی مبتنی بر درک خوب از روش های علمی است، از جمله اصول مربوط به اندازه گیری عملکرد های بیولوژیک، ارزیابی حقایق علمی و تجزیه و تحلیل داده ها؛

 

 

 • قانون اساسی، بررسی فیزیولوژی رفتار افراد سالم و بیماران و همچنین تاثیر محیط طبیعی و اجتماعی بر سلامت انسان به خصوص نحوه عملکرد پزشکی در این موراد.

 

 • ساختار و عملکرد دندان، دهان، فک و بافت های متصل، سلامت و بیماری دندان بهداشت شخصی، سلامت و رفاه جسمانی؛

 

 • روش های بالینی و تکنیکی، به طوری که فارغ التحصیلان موفق بتوانند هر نوع ناهنجاری، صدمات و بیماری در دندان، دهان، فک و بافت متصل به آن را شناسایی و با تمرینات دندانپزشکی از آن پیشگیری کنند، و در صورت تشخیصی ره های درمانی آن را بلد باشند.

 

 • تجربه بالینی تحت نظارت مناسب به دست می آید.

 

تحصیل دندانپزشکی اسپانیا دانشگاه کاردنال هررا

 

 

تنها برنامه دندانپزشکی نوع ارائه شده از این دست، با امکانات و استانداردهای قابل مقایسه با دندانپزشکی بریتانیا و ایالات متحده در یک کشور اروپایی غربی را دارد. پذیرش در این دانشگاه محدود و دشوار است، بنابراین به متقاضیان توصیه میگردد در اسرع وقت برای ارسال درخواست پذیرش اقدام کنند.

 

 

متقاضیان شرکت در رشته های علوم پزشکی و یا M & D پیش پزشکی ممکن است برای ورود به طور مستقیم بایستی در یک آزمون شرکت کنند. درجه دندان پزشکی در اسپانیا در سال های اخیر دستخوش برخی تغییرات شده اند.

 

 

دانشگاه کاردنال هررا CEU – اولین دانشگاه خصوصی در کمون والنسیا است. این دانشگاه متعلق به بنیاد سن پابلو CEU می باشد. این سازمان آموزشی پیشرو در اسپانیا با ۳ دانشگاه ها و مدارس مختلف در سراسر اسپانیا دوره کارشناسی دندانپزشکی را به صورت ۵ ساله ارائه میکند، والنسیا حدود ۲۰ دقیقه از مرکز شهرستان دور است، به راحتی توسط سیستم مدرن ‘مترو’  زیرزمینی در دسترس است. در سه سال اول دوره، دانش آموزان از اصول اساسی فرآیندهای بیوشیمیایی، فیزیولوژیکی و پاتولوژیکی و همچنین ساختارهای آناتومیک را می آموزند. در دو سال آخر دوره دندانپزشکی، تمرکز بر یادگیری موارد بالینی در مطب دندانپزشکی معتبر به همراه مراقبت های اولیه و در یک بخش دندانپزشکی بیمارستانی است.

 

 

هزینه های تحصیل در یک دانشگاه پزشکی در اسپانیا

 

 

دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با هزینه تحصیل در اسپانیا و همچنین زندگی دانشجویی  را به دست آورید.  شهریه در اسپانیا بین دانشگاههای دولتی و خصوصی متفاوت است. هزینه پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا  دردانشگاه های دولتی بسیار ارزان تر از دانشگاه های خصوصی هستند، با های مختلف از € ۵۰۰-۱،۵۰۰ در سال متغیر است.

 

 

موسسات خصوصی در این کشور دارای شهرت بهتری هستند، و در نتیجه شهریه بسیار بالاتری دارند. دانشجویان اتحادیه اروپا بایستی انتظار پرداختی در حدود ۵،۰۰۰-۱۵،۰۰۰ € در سال داشته باشند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا ممکن است مجبور به پرداخت شهریه ای به طور قابل توجه بیشتر باشند.

 

تحصیل پزشکی در اسپانیا – برخی از بهترین دانشگاه های اسپانیا

 

بیش از ۷۰ دانشگاه در اسپانیا وجود دارد، که اکثر آنها توسط بودجه دولت پشتیبانی می شوند . برخی از بهترین دانشگاه های اسپانیا عبارتند از:

 

 • دانشگاه آلفونسو

 

 • دانشگاه کامیلو خوزه سلا

 

 • دانشگاه کارلوس III مادرید

 

 • دانشگاه کاتولیک سن آنتونیو

 

 • دانشگاه Cardenal

 

 • دانشگاه CEU سن پابلو

 

 • National University of Medical Sciences دانشگاه ملی علوم پزشکی اسپانیا

 

 

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مشاوران مجموعه ویزا سنتر قربانی تماس حاصل فرمایید و از شرایط دریافت ویزای  آن کشور مطلع شوید.

تماس با ما

  • اطلاعات تماس

 

  • شعبه تهران:

 

  • خیابان ولی‌عصر، ایستگاه نیایش، خیابان بهرامی، پلاک 94، طبقه‌ی اول، واحد 103

 

  • تلفن دفتر تهران:

 

  • 982122746003+

 

  • دفتر آنکارا:

 

  • No:76, Unit4, Achin St, Chankaya-Ankara

 

  • تلفن‌های دفتر آنکارا:

 

  • 905550297509+ , 905380293943+

 

  • شعبه دو آنکارا:

 

  • No: 81/5, 06680, Tunalı Hilmi Cd., Barbaros Neighborhood, Çankaya, Ankara, Turkey

 

  • تلفن‌های شعبه دو آنکارا:

 

  • 905550297509+ , 905380293943+
  • دفتر

ارمنستان:
 

  • E 811, 7- th floor, 16 building, Kievyan street, Yerevan, Armenia

 

  • تلفن دفتر ارمنستان: 37444012333+

 

  • شماره‌های همراه:

 

  • 989125087509+ , 989336304247+

 

  • ایمیل: medical.tourism.2000@gmail.com

 

  info@visacentergh.com

بایگانی تاریخ خورشیدی

دسته‌ها

شبکه های اجتماعی

telegram
instagram
gmail

© تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به گروه ویزا سنتر می باشد