< img src="https://visacentergh.com/wp-content/uploads/2018/09/123.png">

تحصیل پزشکی

پرتغال

به گزارش ویزا سنتر، در این گزارش ما شما را با شرایط تحصیل در رشته پزشکی و دانداپزشکی در دانشگاه‌های پرتغال بیشتر آشنا می‌کنیم.

 

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال

 

 

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال در هنگام مهاجرت به پرتغال 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به پرتغال پس از گرفتن وکیل مهاجرت یکی از ارزان ترین برنامه های پزشکی در اتحادیه اروپا می باشد که هر ساله از سراسر جهان دانشجویانی کثیری برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال اقدام می نمایند ، شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال 2018 چیست؟ هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال چقدر می باشد ؟ّ

 

 

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال یکی بهترین گزینه های ورود دانشجویان متقاضی مهاجرت به پرتغال است ، علل موجهی از جمله موقیعت جغرافیایی این کشور و پایین بودن مبالغ زندگی و تحصیل سبب شده است تا این کشور به یکی از اهداف مورد نظر دانشجویان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال باشد .

 

 

در کنار طرق مختلف مهاجرت به پرتغال ، قوانین مهاجرتی پرتغال به دانشجویان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال اجازه اخذ اقامت تحصیلی در این کشور را به مددت یک سال خواهد داد و همچنین امکان دارد پس از اقامت تحصیلی در پرتغال از روش های قانونی برای اخذ تابعیت در پرتغال را انتخاب نمایید اما باید در نظر داشته باشید جهت تحصیل در پرتغال برای دانش آموزان خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس در دوره های بیشتر از ۳ ماه ویزای تحصیلی و دانشجویی صادر می شود .

 

 

پرتو یکی از بهترین دانشگاه های پرتغال است که رتبه ی جهانی آن در رنکیگ های بین المللی ۳۲۳ است ، این دانشگاه در شهر پرتو پرتغال قرار دارد و از لحاظ علمی بهترین دانشگاه پرتغال است . امکان اخذ پذیرش جهت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در پرتغال در این دانشگاه وجود دارد .

 

 

برای ثبت نامه اولیه در دانشگاه پرتو شما باید فرم های مربوطه به این دانشگاه را تکمیل نمایید و پس از آن مبلغ ۱۷۰ یورو به دانشگاه برای ثبت نام اولیه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در پرتغال پرداخت نمایید . توجه داشته باشید نه این دانشگاه بلکه تمام دانشگاه این مبلغ اولیه را غیر قابل بازگشت تلقی می کنند .

 

دانشگاه های مطرح دولتی پرتغال

 1. Universidade da Beira Interior (Covilhã)
 2. Universidade de Évora (Évora)
 3. Universidade da Madeira (Funchal)
 4. Universidade de Lisboa (Lisbon)
 5. Universidade Nova de Lisboa (Lisbon)
 6. Universidade de Coimbra (Coimbra)
 7. Universidade do Minho (Braga (the headquarters) and Guimarães)
 8. Universidade do Porto (Oporto)

 

 

در پرتغال دیپلم ۱۲ ساله Nível Secundário de Educação به دانش آموزان داده می شود و با داشتن این دیپلم شما می توانید بدون کنکور وارد دانشگاه های مطرح پرتغال شوید . لذا باید در نظر داشته باشید دانش آموزانی که در این کشور تحصیل نکرده اند و دیپلم Nível Secundário de Educação را ندارند پس از گذراندن یک دوره یک ساله وارد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در پرتغال خواهند شد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در پرتغال

 

 1. پاسپورت ( حداقل ۳ ماه اعتبار داشته باشد )
 2. سه عکس ۵ * ۴
 3. ترجمه مدارک تحصیلی ( دیپلم و پیش دانشگاهی )
 4. انگیزش نامه ( متنی که دانشگاه را متقاعد کند که شما به چه علت متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستید )
 5. تکمیل فرم های دانشگاه و پرداخت هزینه های دانشگاه
 6. ارائه سندی مبنی بر تمکن مالی و یا بورسیه تحصیلی

 

 

هزینه های تحصیلی در پرتغال بنا به زبان دوره تحصیلی دانش آموزان متغیر است ، برای دوره های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال به زبان پرتغالی در سال ۳۵۰ تا ۵۵۰ یورو در سال خواهد بود ولی باید دقت داشته باشید برای ورود به پزشکی یا دندانپزشکی در پرتغال به زبان انگلیسی مبلغ ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در سال مبلغ تحصیل شما دانشجویان خواهد بود .

 

 

بورسیه تحصیلی Erasmus Mundus یکی از بورسیه های تحصیلی کشور پرتغال است ، دانشجویان در حال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال می توانند در سال مبلغ ۴۰۰ تا ۴۵۰ یورو دریافت نمایند . این امکان وجود دارد که دانشجویان از زمانی که وارد خاک پرتغال شدند برای این بورسیه تحصیلی درخواست کنند .

 

 

کار دانشجویی در ضمن تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال در هفته ۱۰ تا ۲۰ ساعت امکان پذیر است و این کار بیشتر برای دانشجویان تحصیل در این رشته ها در بیمارستان ها و درمانگاه های داخل این کشور خواهد بود ، بیمارستان های پرتغال در سال باید تعداد خاصی از دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی را به کار گیرد .

 

 

هزینه های زندگی در کشور پرتغال مبلغ ۳۰۰ تا ۴۰۰ یورو کلیه هزینه های شما به استثنای محل اسکان دانشجویان خواهد بود ، در پرتغال شما می توانید در خوابگاه و یا در منزل اجاره ای سکونت داشته باشید که معمولا مبلغ ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو ماهیانه هزینه ی اجاره منزل مسکونی دانشجویی شما خواهد شد ولی اکثر دانشجویان در ابتدا در خوابگاه دانشجویی سکونت دارند .

 

 

مدارک لازم پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال

 

 

کشور پرتغال در توافق بولونیا دست دارد ، توافقنامه بولونیا به این معنی است که دانشگاههای پرتغالی که برخی از آن ها ازبهترین دانشگاه های اروپا به حساب می آیند ، مدارک متقاضیان تحصیلی در پرتغال را در مقاطع لیسانس و کارشناسی ارشد از کشورهای عضو را بدون نیاز به تبدیل بین المللی به رسمیت می شناسند .

 

 

بر این اساس برای درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ، متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی در رشته مورد نظر یا مدارک وابسته به آن رشته باشند و برای دکترا ، متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند . مستندات مورد نیاز برای درخواست مهاجرت تحصیلی در پرتغال می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

 

– فرم درخواست تکمیل شده
– صدور گواهینامه ای که نشان می دهد شما تحصیلات دبیرستان / لیسانس / مدرک کارشناسی را تکمیل کرده اید .
– رونوشت سوابق تحصیلی
– اثبات پرداخت هزینه درخواست (۵۰ یورو)
– یک نامه انگیزشی در مورد اینکه چرا میخواهید در دانشگاه شرکت کنید .
– برای لیسانس ، باید امتحان ورود به دانشگاه را قبول شوید .
– برای بعضی درجه ها شما همچنین دارید که مجموعه ای از سوابق کاری خود را ارائه دهید .
– برای پذیرش متقاضی باید مبلغ ۱۷۰ یورو به عنوان هزینه درخواست واریز نماید و این مبلغ در تمامی دانشگاه ها غیر قابل برگشت می باشد .

 

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مشاوران مجموعه ویزا سنتر قربانی تماس حاصل فرمایید و از شرایط دریافت ویزای  آن کشور مطلع شوید.

اطلاعات تماس

دفتر آنکارا:

No:76, Unit4, Achin St, Chankaya-Ankara

تلفن های دفتر آنکارا:
903124373929+ , 905464666392+ , 905380293943+
شعبه دو آنکارا:

No: 81/5, 06680, Tunalı Hilmi Cd., Barbaros Neighborhood, Çankaya, Ankara, Turkey

تلفن های شعبه دو آنکارا:
903124373929+ , 905464666392+ , 905380293943+
شعبه تهران:
تهران، خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از میرداماد، بن بست شریفی، پلاک 11، طبقه سوم
تلفن های دفتر تهران:
982122220463+ , 982126405031+
نمایندگی کرج:
کرج، تقاطع ملاصدرا و تعاون، مجتمع پاسارگاد، ط۲، واحد ۴ ( آژانس مسافرتی مینار سفر کرج )
تلفن های نمایندگی کرج:
982632529200+ , 982632562546+

دفتر ارمنستان:

E 811, 7- th floor, 16 building, Kievyan street, Yerevan, Armenia

تلفن دفتر ارمنستان: 37444012333+
شماره های همراه: 989125087509+ , 989336304247+
ایمیل: info@visacentergh.com

تماس با ما

ویزا سنتر در سوشیال مدیا

Telegram
Google plus
Instagram of Ozdemir

© تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به گروه ویزا سنتر می باشد