< img src="https://visacentergh.com/wp-content/uploads/2018/09/123.png">

پزشکی و دندانپزشکی در هلند

به گزارش ویزا سنتر، یکی از رشته‌های مورد علاقه‌ای که بسیاری از افراد برای تحصیل در آن به خارج از کشور می‌روند تحصیل در رشته پزشکی است. در این گزارش ما شرایط تحصیل در پزشکی و داندانپزشکی را آوردیم.

 

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند در هنگام مهاجرت به هلند ۲۰۱۸ از جمله مهاجرت تحصیلی به هلند پس از گرفتن وکیل مهاجرتبرای تحصیل در هلند ۲۰۱۸ ممکن می باشد ؟ شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند به چه صورت است ؟ شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند و قوانین و راه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند کدام است ؟

 

 

 

درباره هلند

 

 

پایتخت هلند آمستردام است که در آن شما بیش از ۲۰ موسسه آموزشی و دانشگاه مختلف در اختیار خواهید داشت. دیگر شهرهای مهم مانند روتردام، لاهه (دوی هه)، اوترخت و ایدنوف همه مؤسسات آموزشی دارند که از رتبه بندی بالایی در بین دانشگاه های جهان برخوردارند. بیش از ۱۶ میلیون نفر در کشور زندگی می کنند که زبان اصلی هلندی است اما اکثرا به راحتی به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند. هلند دارای آب و هوای معمولی دریایی با زمستان های کوتاه و تابستان سرد است.

 

 

هزینه تحصیل و زندگی

 

 

واحد پول در هلند یورو (€) است. هزینه های زندگی برای سبک زندگی دانشجویی تقریبا ۸۰۰-۱۱۰۰ € در ماه است.

 

 

هزینه های حمل و نقل را می توان با خرید یک کارت تخفیف برای مسافرت ریلی کاهش داد. توصیه می شود هزینه های خود را به سه قسمت تقسیم کنید:

 

۳/۱در مسکن

 

۳/۱ غذا

 

۳/۱در مورد وسایل حمل و نقل، تفریح و مطالعه.

 

بورس تحصیلی و کمک های مالی برای دوره های مختلف و ملیت های مختلف دانشجویی در دسترس است.

 

 

اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا / EEA هستید و در حالی که در هلند تحصیل می کنید و کار نمی کنید، احتمالا واجد شرایط دریافت یک کارت بیمه درمانی اروپایی هستید و می توانید برای یک کارت بیمه درمانی اروپا (EHIC) در کشور خود درخواست دهید.

 

 

تحصیل در هلند

 

 

قبل از هر چیز باید در نظر داشته باشید برای تحصیل در کشور هلند به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید از دانش زبان انگلیسی کافی برخوردار باشید، برای اثبات این موضوع باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید مانند مدرک آیلتس. شما نیاز به نمره بالاتر از ۶٫۰ IELTS یا TOEFL 550 دارید. سایر آزمون های زبان نیز ممکن است پذیرفته شوند،

 

 

چرا تحصیل در هلند؟

 

 

دانشجویان تحصیلات عالی در هلند از دولت یارانه می گیرند و این کشور کمک می کند تا هزینه های تحصیل پایین تر از بسیاری از کشورهای اروپایی و امریکا دربیاید. هم چنین هلندی ها از افراد متفکر و تحصیل کرده استقبال می کنند و شما در یک جامعه فرهنگی بسیار متنوع در اکثر شهرها و دانشگاه ها خواهید بود. این کشور حمل و نقل بسیار عالی را برای رفتن به سایر کشورهای اروپایی ارائه می دهد که در طول تحصیل می توانید به سایر کشورهای حوزه ی شنگن رفت و آمد داشته باشید.

 

 

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند

 

در ابتدا بهتر است در مورد مدت زمان تحصیل در مقاطع مختلف در کشور هلند صحبت کنیم:

 

لیسانس ۴-۳ سال

 

کارشناسی ارشد  ۲-۱ سال

 

دکترا ۴ سال

 

 

 

سیستم آموزش عالی در هلند عمدتا از سه نوع موسسه مختلف تشکیل شده است که هر کدام با ارائه یک پیشنهاد منحصر به فرد به دانشجوی بین المللی دوره های آموزشی خود را ارائه می دهند. این ها دانشگاه های تحقیقاتی، دانشگاه های علوم کاربردی و موسسات آموزشی بین المللی هستند.

 

 

 

شرایط تحصیل پزشکی در هلند:

 

 

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به اروپا را دارند در اندیشه تحصیل به زبان انگلیسی می باشند چرا که معمولا تحصیل به زبان اصلی کشورها برای افرادی که به زبان اصلی آن کشور تسلط ندارند بسیار دشوار می باشد به همین دلیل برای ادامه تحصیلات خود زبان انگلیسی را بر می گزینند.

 

 

باید بدانید که سیستم آموزشی هلند با تمامی کشورهای اروپایی متفاوت است و اشخاصی که قصد تحصیل پزشکی در هلند را دارند باید بتوانند به زبان هلندی تحصیلات خود را ادامه دهند و امکان تحصیل پزشکی در هلند به زبان انگلیسی امکان پذیر نخواهد بود.

 

 

برای ورود به رشته پزشکی در هلند باید اطلاعاتی را دارا باشید تا بتوانید برای اخذ پذیرش اقدام نمایید و وارد رشته پزشکی شوید . دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در هلند را دارند باید 3 سال اول تحصیل خود را در دوره کارشناسی بگذرانند که تحصیل در این دوره نیز هم به زبان انگلیسی و هم به زبان هلندی امکان پذیر خواهد بود اما باید توجه داشته باشید که تحصیل به زبان انگلیسی در هلند تنها در 2 دانشگاه امکان پذیر است و برای تحصیل در دانشگاههای دیگر باید به زبان هلندی تحصیل نمایید . دانشگاههایی که دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی به تحصیل پزشکی بپردازند دانشگاه ماستریخت و دانشگاه خرونینگن می باشد که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان فراهم کرده است .

 

 

مراحل تحصیل پزشکی در هلند به شرح زیر است : 

 

1: کارشناسی پزشکی که به مدت 3 سال می باشد

 

2: کارشناسی ارشد پزشکی که به مدت 3 سال خواهد بود.

 

3: دوره آموزش که به مدت 1 سال خواهد بود

 

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در هلند :

 

1: ارائه پاسپورت شخص متقاضی

2: ارائه شناسنامه شخص متقاضی

3: ترجمه مدرک دیپلم و ریز نمرات شخص متقاضی

4: ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات شخص متقاضی

5: نامه تمکن مالی فرد متقاضی

6: ارائه نامه پذیرش شخص متقاضی تحصیل پزشکی در هلند

7: ارائه مدرک زبان هلندی و یا انگلیسی

 

 

نام برخی از دانشگاههای پزشکی در هلند :

 

 

1: دانشگاه آمستردام

2: دانشگاه نایمنگن

3: دانشگاه گرونینگن

4: دانشگاه اراسموس روتردام

5: دانشگاه ماستریخت

6: دانشگاه اوترخت

 

در انتها و در مورد تحصیل پزشکی در هلند باید گفت که اشخاصی که قصد تحصیل پزشکی در هلند را دارند باید بتوانند به زبان هلندی نیز تسلط داشته باشند چرا که بیشتر دانشگاههای برتری که برای تحصیل پزشکی در هلند وجود دارد به زبان هلندی می باشد البته امکان این وجود دارد که دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند نیز بتوانند اقدام نمایند اما تحصیل پزشکی در هلند به زبان انگلیسی تنها در 2 دانشگاه ارائه خواهد شد و دانشجویان بسیاری از سرتا سر دنیا متقاضی تحصیل در این دانشگاهها به زبان انگلیسی می باشند به همین دلیل اخذ پذیرش و تحصیل در این دانشگاه معمولا با رقابت های بسیاری در بین دانشجویان همراه است و اشخاصی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند باید بتواند مدرک زبان خود را نیز ارائه نمایند.

 

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مشاوران مجموعه ویزا سنتر قربانی تماس حاصل فرمایید و از شرایط دریافت ویزای  آن کشور مطلع شوید.

اطلاعات تماس

دفتر آنکارا:

No:76, Unit4, Achin St, Chankaya-Ankara

تلفن های دفتر آنکارا:
903124373929+ , 905464666392+ , 905380293943+
شعبه دو آنکارا:

No: 81/5, 06680, Tunalı Hilmi Cd., Barbaros Neighborhood, Çankaya, Ankara, Turkey

تلفن های شعبه دو آنکارا:
903124373929+ , 905464666392+ , 905380293943+
شعبه تهران:
تهران، خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از میرداماد، بن بست شریفی، پلاک 11، طبقه سوم
تلفن های دفتر تهران:
982122220463+ , 982126405031+
نمایندگی کرج:
کرج، تقاطع ملاصدرا و تعاون، مجتمع پاسارگاد، ط۲، واحد ۴ ( آژانس مسافرتی مینار سفر کرج )
تلفن های نمایندگی کرج:
982632529200+ , 982632562546+

دفتر ارمنستان:

E 811, 7- th floor, 16 building, Kievyan street, Yerevan, Armenia

تلفن دفتر ارمنستان: 37444012333+
شماره های همراه: 989125087509+ , 989336304247+
ایمیل: info@visacentergh.com

تماس با ما

ویزا سنتر در سوشیال مدیا

Telegram
Google plus
Instagram of Ozdemir

© تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به گروه ویزا سنتر می باشد