< img src="https://visacentergh.com/wp-content/uploads/2018/09/123.png">

در ایتالیا کدام شغل بازار کار بهتری دارد؟

نحوهی مهاجرت کار به ایتالیا

به گزارش ویزا سنتر، در این گزارش قصد داریم شما را با شرایط کاری در کشور ایتالیا بیشتر اشنا کنیم.  اشخاصی که خواهان کار در ایتالیا بعنوان تجار آزاد هستند، باید شاهدی را ارائه دهند که نشان دهد شخص می‌خواهد یک تجارت مستقل را در این کشور راه بیاندازد.
کارمندانی که برای اخذ مجوز اقامت درخواست می کنند، باید مدرک اشتغال و یا گواهی رسمی مشابه را از کارفرمای خود دریافت نمایند.هر دوی این گروه مجوز اقامت را برای مدت بیش از پنج سال اخذ می نمایند.

اقتصاد کشور ایتالیا بر پایه چیست؟

از جمله مهم‌ ترین صنایع کشور می‌توان به صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، مواد شیمیایی، وسایل نقلیه، مواد غذایی ، منسوجات و البسه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ‌افزار اشاره نمود. گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهم‌ترین محصولات کشاورزی و دامپروری کشور را تشکیل می‌دهند.

کشور ایتالیا تاریخ غنی دارد که نه تنها پشتوانه فرهنگی و هنری مردم این کشور است بلکه به دلیل وجود موزه‌ها و بناهای تاریخی فراوان گردشگران زیادی از سراسر جهان به این کشور وارد می‌شوند. بر اساس محاسبه‌ای که یونسکو انجام داده، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا واقع شده است، کشوری کوچک که مساحتش تنها ۲۵/۰درصد از کل خشکی‌های جهان است.

 

 

مهاجرت به کشورایتالیا از طریق کار: اخذ اقامت کاری در کشور ایتالیا

یکی از راه های ورود به کشور ایتالیا اخذ ویزای کار ایتالیا می باشد. درخواست بسیاری از مهاجرین برای مهاجرت اخذ ویزای کاریاست ولی برای دریافت این نوع ویزا باید شخصی به عنوان کارفرما در کشور مقصد شما را استخدام کند واین موضوع خود شرایط خاصی دارد.در کشور ایتالیا و در کل اتحادیه اروپا برای استخدام اشخاص باید کارفرما به مدت ۳ ماه در روزنامه و اینترنت آگهی دهد اگر در کشور خود متقاضی یافت نکرد باید به مدت ۳ ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی دهد و اگر مجددا متقاضی یافت نکرد، میتواند برای شما دعوتنامه کاری ارسال نماید و باید نشان دهد که از لحاظ مالی شما و خانواده شما را تامین میکند.این پروسه کمی دشوار است ولی اگر شخصی به عنوان دانشجو در ایتالیا باشد می تواند به محض آگهی شدن شغل اقدام به دریافت مجوز نماید.یعنی اگر شما در کشور ایتالیا کارفرمایی دارید میتوانید از طریق تحصیل وارد خاک ایتالیا شوید و پس از آن اقدام به اخذ ویزای کار ایتالیا نمایید.

 

کشور ایتالیا یکی از کشور های حوزه اتحادیه اروپا و همچنین پیمان شنگن است. اتحادیه اروپا شامل ۲۸کشور اروپایی که واحد پول یکسانی (یورو) دارند و شرایط اقتصادی آن ها از یکدیگر تبعیت می کنند، می شود. اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است وحتی قوانین کاردر کشور های این اتحادیه تقریبا مشابه است. این کشور ها همچنین در اعطای اجازه اقامت دادن وتابعیت هم به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند.

 

بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت ۳هفته آگهی گردد. در همین زمان ،اگر هیچ داوطلبی از ۲۸کشور عضو این اتحادیه ،جهت قبول این شغل اقدام نکرد، در این زمان، سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت گیرند.

 

مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا ۲۰۱۸ در هنگام مهاجرت به ایتالیا برای کار در ایتالیا پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ ویزای کاری ایتالیا و قوانین آن برای برخی افراد که متقاضی مهاجرت به ایتالیا هستند از اهمیت خاصی برخوردار است ، پیدا کردن کار در ایتالیا و اخذ ویزای کار ایتالیا در سال ۲۰۱۸ و رسیدن به در آمد یکی از انتخابهای اصلی و اساسی افراد با تمایل به مهاجرت به ایتالیا و در نهایت اخذ اقامت ایتالیا می‌باشد که این مهم اگر در کشور معتبر با خدمات رفاهی بالایی باشد مورد انتخاب خیلی از افراد است، فلذا انتخاب اول افراد برای امر مهاجرت میباشد اما با توجه به قوانین موجود که اتحادیه اروپا وضع کرده عملا راه ورود به کشورهای اروپایی را برای ویزای کار بسته است مگر به صورت استثنایی همانند ویزاهای کاری کشور دانمارک.

 

 

همانگونه که در بالا قید شد میتوان به طریق اخذ ویزای گرین کارت دانمارک  که  ویزای کاری را  هم شامل میشود اقدام کرد و چون این نوع تایپ ویزا بلند مدت میباشد راه ورود به کشورهای دیگر را باز کرده و پس از اخذ این نوع ویزا میتوانید به ویزای کاری کشورهای دیگر از جمله ایتالیا تبدیل نمایید.

 

یکی از راههای ورود به کشورها و اخذ ویزای بلند مدت ویزای کاریاست و حتی شاید هدف نهایی و اصلی افراد برای اخذ اقامت در کشورها اخذ ویزای کار میباشد چرا که با این نوع ویزاست که افراد با پرداخت مالیات و پرداخت بیمه میتوانند با قوانین مختلف و شرایط متفاوت اقامت کشور مورد نظر را اخذ کنند.

شرایط و وضعیت کار در ایتالیا

در اقتصاد ایتالیا، هنوز تقسیم بندی شمالی،جنوبی معمول است. در حالی که در برخی نقاط شمالی به شدت صنعتی، مشاغل تقریبا زیادی وجود دارد، بخش های بزرگ جنوب ایتالیا از بیکاری رنج می برند.کارکنان واجد شرایط به شدت تقاضاهای کاری شان بالاست، به خصوص در زمینه فناوری اطلاعات، ولی امور برای جویندگان مشاغل در بخش آموزشی نیز به نسبت خوب است. به طور کلی، تسلط به زبان انگلیسی بسیار مهم تر از مهارت های زبان ایتالیایی است، گرچه این ممکن است بسته به بخش صنعتی که در آن به دنبال شغل می گردید و نوع کارتان نیز فرق داشته باشد. با وجود همه این ها، هنوز تعداد زیادی ایتالیایی هستند که زبان انگلیسی شان از حد متوسط نیز پایین تر است، و علت این است که دانستن زبان ایتالیایی همیشه سودمند است.

 

کار در ایتالیا

ساکنین که جزو شهروندی اتحادیه اروپا هستند هیچ محدودیتی برای دسترسی به بازار کاری کشور ایتالیا ندارند. شخص ساکن کشور عضو اتحادیه اروپا به طور خودکار مجوز کار دارد. بعد از سه ماه اقامت در کشور، شما به مجوز اقامت ایتالیا نیاز دارید که بتوانید در دپارتمان خارجی دفاتر پلیس استفاده کنید. وقتی که درخواست مجوز سکونت دادید، همیشه مجبور خواهید بود تا گذرنامه و یا مدرک شناسایی مشابه شامل عکس های گذرنامه را نشان دهید.

 

عمده صنعت و مشاغل مورد نیاز در ایتالیا بیشتر به سمت تولید سرامیک،مواد شیمیایی و… می باشد همچنین می توان صنعت گردشگری را یکی از مشاغل پر درآمد در ایتالیا نامید.

هزینه زندگی و مشاغل مورد نیاز در ایتالیا

کار و هزینه زندگی ایتالیا ممکن است بالا باشد و شبیه یک رویا باشد، اما این امر با پژوهش و کار قابل دستیابی است. ایتالیا مقصدی مشهور برای جهانگردان است، اما کار در کشور فرصت های زیادی برای توسعه حرفه ای شما و گسترش افق های فرهنگی خود دارد. ایتالیا کشوری غنی در تاریخ و فرهنگ است و در سراسر جهان برای آب و هوای آفتابی آن، مناظر زیبا و معماری، غذای خوب و صادرات لوکس شناخته شده است.

صنعت ایتالیا

اقامت ایتالیا و رفتن به شمال این کشور بیشتر صنعتی و توسعه یافته است و به دلیل فراوانی شرکت های خصوصی شناخته شده است. جنوب ایتالیا به شدت به کشاورزی وابسته است. ایتالیا یکی از بزرگترین تولید کنندگان جهان از شراب، روغن زیتون و میوه است. صنعت، تولید اقلام لوکس مانند مد، خودروها و مبلمان به طور خاص، همچنین به مقدار قابل توجهی از تولید ایتالیا به حساب می آید.عمده صنعت در کشور ایتالیا شامل موارد زیر می باشد:

 • سرامیک
 • مواد شیمیایی
 • مد
 • فرآوری مواد غذایی
 • آهن و فولاد
 • ماشین آلات
 • وسایل نقلیه
 • منسوجات
 • توریسم

 

اقتصاد و گردشگری در کشور ایتالیا

علیرغم وضعیت اقتصادی ایتالیا، کارگران خارجی با ترکیب مناسب مهارت ها، مدارک و تجربه هنوز می توانند فرصت های کاری را پیدا کنند. اکثر مشاغل را می توان در شهرهای فلورانس، میلان، جنوا و رم پایتخت یافت. صنایع ایتالیایی مشاغلی برای خارجی ها، به خصوص کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند، ارائه می دهند.افرادی که به مهاجرت ایتالیا روی می آورند می توانند در بخش گردشگری بخش بزرگی از درآمد ایتالیا را تشکیل دهند. گویندگان زبان انگلیسی در این صنعت مزیتی دارند، زیرا مهارت زبانی آنها به طور موثر آنها را قادر می سازد تا با مسافران ارتباط برقرار کنند. شغل های زیادی در صنعت گردشگری وجود دارد که نیاز به گوینده های زبان انگلیسی دارند. هتل ها، رستوران ها، جاذبه های توریستی، متل ها و اسپاها به دنبال سخنرانان انگلیسی برای مدیریت امکانات خود هستند.

 

وحالا این سوال مطرح می شود که راه پیدا کردن شغل در اتحادیه اروپا چیست؟

بدیهی است افرادی که مشغول به تحصیل در اروپا می باشند ویا مدارک تحصیلی خود را از اروپا اخذ کرده باشند ،شانس بیشتری در خصوص پیدا کردن شغل و اخذ اقامت کاری در ایتالیا خواهند داشت.

بهترین روش پیش روی متقاضیان اخذ اقامت دائم ایتالیا،اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور و راه یافتن به خاک کشور ایتالیا و در پی آن اقدام جهت اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا می باشد.

گفتنی است ،افرادی که موفق به اخذ ویزای کارکشور ایتالیا می شوند،پس از حدودا چهار سال کار در ایتالیا و پرداخت مالیات به دولت ایتالیا،می توانند موفق به اخذ اقامت دائم ایتالیا شوند.

مهاجرت به ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی شرایطی خاص دارد که در  بخش تحصیل در ایتالیا بطور کامل توضیح خواهیم داد. کشور ایتالیا و اتریش مهد هنر اروپا می باشند و بسیاری از جوانان از سرتاسر دنیا آرزوی راه یابی به دانشگاه های ایتالیا را دارند.

 

 

تماس با ما

  • اطلاعات تماس

 

  • شعبه تهران:

 

  • خیابان ولی‌عصر، ایستگاه نیایش، خیابان بهرامی، پلاک 94، طبقه‌ی اول، واحد 103

 

  • تلفن دفتر تهران:

 

  • 982122746003+

 

  • دفتر آنکارا:

 

  • No:76, Unit4, Achin St, Chankaya-Ankara

 

  • تلفن‌های دفتر آنکارا:

 

  • 905550297509+ , 905380293943+

 

  • شعبه دو آنکارا:

 

  • No: 81/5, 06680, Tunalı Hilmi Cd., Barbaros Neighborhood, Çankaya, Ankara, Turkey

 

  • تلفن‌های شعبه دو آنکارا:

 

  • 905550297509+ , 905380293943+
  • دفتر

ارمنستان:
 

  • E 811, 7- th floor, 16 building, Kievyan street, Yerevan, Armenia

 

  • تلفن دفتر ارمنستان: 37444012333+

 

  • شماره‌های همراه:

 

  • 989125087509+ , 989336304247+

 

  • ایمیل: medical.tourism.2000@gmail.com

 

  info@visacentergh.com

بایگانی تاریخ خورشیدی

دسته‌ها

شبکه های اجتماعی

telegram
instagram
gmail

© تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به گروه ویزا سنتر می باشد