< img src="https://visacentergh.com/wp-content/uploads/2018/09/123.png">

شرایط ادامه تحصیل در ایتالیا

به گزارش ویزا سنتر، تحصیل در ایتالیا از نظر سهولت برای ورود دانشجویان، سومین کشور دنیا و نخستین کشور در اروپا است. در ایتالیا دانشگاه‌های ممتاز و دولتی بی نظیری چون دانشگاه‌های ساپینزا، بولونیا و پلی تکنیک میلان، تورین و بسیاری دیگر با رتبه‌های جهانی بسیار مناسب مطابق جدول زیر بر اساس آخرین رتبه بندی QS وجود دارند.
ادامه تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی و یا به زبان انگلیسی میسر است. در صورتی که مشتاق به ادامه تحصیل به زبان ایتالیایی هستید (و یا قصد دریافت مدرک کارشناسی در کشور ایتالیا را دارید)، قبل از درخواست ویزای تحصیلی از ایتالیا ابتدا شما نیازمند گذراندن دوره های زبان ایتالیایی و گرفتن نمره قبولی در آزمون Esterni که توسط مدرسه ایتالیایی در تهران “پیترو دلا واله” برگزار می شود، خواهید بود. این امتحانات بهمن هر سال برگزار شده و دانشجو با خواندن کتاب ۱ و ۲ Espresso و کسب حداقل نمره ۱۶۰ از ۲۰۰ نمره می تواند برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام نماید. لازم به ذکر است که داشتن این مدرک تنها برای گرفتن ویزا می باشد و برای ورود به دانشگاه باید مدارک مورد نیاز هر دانشگاه را تهیه نمایید.

بعداز اینکه شما مدرک دیپلم خود را گرفتید باید درآزمون ورودی  دانشگاه های ایتالیا شرکت کنید .که اگر داین آزمون قبول شدید میتوانید برای شرکت در دانشگاه ایتالیا اقدام کنید .
البته قانون جدیدی وضع شده که شما باتوجه به این قانون و با تکمیل فرم جایابی دیگر لازم نیست

دراین آزمون شرکت کنید و بدون آزمون می توانید وارد دانشگاه شوید .
در ایتالیا همانند ایران دوره گرفتنمدرک لیسانس یک دوره ۴ ساله ست که این دوره ۴ ساله قاعدتا در دانشگاه های ایتالیا به بان ایتالیایی تدریس می شود . ترجیحا بهتر است قبل از مهاجرت به این زبان تسلط داشته باشید .
دانشجویان در این مقطع یک مجوز کار خواهند داشت این مجوز کار ده ساعته در طول هفته ست . درآمد به دست آمده ازین کار می تواند به طور کلی هزینه تحصیل و زندگی فرد را در ایتالیا بپردازد .
به طور کلی هزینه تحصیل درایتالیا رایگان است و فرد تنها باید هزنه زندگی خود را بپردازد و داشتن حق کار ده ساعته می تواند این هزینه را متقبل شود .
هزینه ای که برای زندگی در ایتالیا باید پرداخت حدودا ۵۰۰ یورو خواهد بود که بیشترین هزینه صرف مسکن می شود.
این نکته را به خاطر داشته باشید افرادیکه برای تحصیل میخواهندبه ایتالیا مهاجرت کنند باید قبل از رفتن نامه ای را به سفارت ببرند که مبنی بر این ست که شما میتوانید هزینه یکسال زندگی در ایتالیا را بپردازید .
آن هایی که قصد دارند بعداز گرفتن کارشناسی به کار تمام وقت درایتالیا مشغول شوند باتسلط کامل به زبان ایتالیایی داشته و دوران تحصیل درایتالیا را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل خوبی پیدا کنند .

اگر میخواهید در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل ادامه دهید بخوانید 
معتبرترین دانشگاه های اروپایی بی شک متعلق به کشور ایتالیاست به همین دلیل است افراد زیادی به تحصیل دراین کشور علاقه دارند چرا که به صورت رایگان می توانند مدارک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه های دنیا بگیرند ،بنابراین به تحصیل در مقاطع بالاتر فکر می کنند و همچنین در جهت گرفت بورسیه های تحصیلی مقطع دکتری تلاش میکنند .  این دوره یعنی دوره کارشناسی ارشد هم در ایتالیا دوساله ست .
زبان تدریس دانشگاه های ایتالیا هم زبان ایتالیایی ست و هم زبان انگلیسی ، دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های زبان انگلیسی را دارند باید مدرک را داشتهباشند .
IELTS 6-6.5
دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا تحصیل می کنند حق کار ۲۰ ساعته دارند که به ازای هر ساعت کار حدود ۷-۱۰ یورو دریافت میکنند که جمعا این درآمد میتواند زندگی یکساله آن ها را پوشش دهد.

اگر میخواهید در مقطع دکتری به تحصیل ادامه دهید بخوانید 
در سال فقط یکبار پذیرش دکتری در ایتالیا اتفاق می افتد . و زمان آن از اوایل اسفند ماه آغاز وتا پایان آذر ماه ادامه دارد .
تحصیل در مقطع دکتری به دوصورت خواهد بود : اگر شما بورسیه از دانشگاه های معتبر داشته باشید بدون هزینه به تحصیل اامه می دهید و یا انیکه خود فرد شخصا شهریه دانشگاه را پرداخت می کند .
زمانی که فرد در مقطع دکتری مشغول به تحصیل است دولت ایتالیا حقوق ماهیانه ای به مبلغ دوهزار دولار برای آنها در نظر می گیرد .

برای گرفتن بورسیه تحصیلی مقطع دکتری مدارک زیر الزامی است 
۱)در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

۲)اخد مدرک دال بر تسلط کافی بر زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶.۵)

۳)جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor) که از دکترا فرد را پشتبانی نماید.

۴)داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و …

زبان تدریس دانشگاه های مقطع دکتری بیشتر زبان انگلیسی ست .

– در مقطع دکتری حق کار ۳۰ساعته به دانشجویان داده می شود که درآمد حاصله برای زندگی یکسال در ایتالیا کافی ست.

تماس با ما

  • اطلاعات تماس

 

  • شعبه تهران:

 

  • خیابان ولی‌عصر، ایستگاه نیایش، خیابان بهرامی، پلاک 94، طبقه‌ی اول، واحد 103

 

  • تلفن دفتر تهران:

 

  • 982122746003+

 

  • دفتر آنکارا:

 

  • No:76, Unit4, Achin St, Chankaya-Ankara

 

  • تلفن‌های دفتر آنکارا:

 

  • 905550297509+ , 905380293943+

 

  • شعبه دو آنکارا:

 

  • No: 81/5, 06680, Tunalı Hilmi Cd., Barbaros Neighborhood, Çankaya, Ankara, Turkey

 

  • تلفن‌های شعبه دو آنکارا:

 

  • 905550297509+ , 905380293943+
  • دفتر

ارمنستان:
 

  • E 811, 7- th floor, 16 building, Kievyan street, Yerevan, Armenia

 

  • تلفن دفتر ارمنستان: 37444012333+

 

  • شماره‌های همراه:

 

  • 989125087509+ , 989336304247+

 

  • ایمیل: medical.tourism.2000@gmail.com

 

  info@visacentergh.com

بایگانی تاریخ خورشیدی

دسته‌ها

شبکه های اجتماعی

telegram
instagram
gmail

© تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به گروه ویزا سنتر می باشد