< img src="https://visacentergh.com/wp-content/uploads/2018/09/123.png">

ویزای شنگن و انواع آن را بشناسید

DESCRIPTION

به گزارش ویزا سنتر، ویزای شنگن انواع مختلفی دارد که هر فرد با توجه به هدف خود از مسافرت از آن استفاده می‌کند. در زیر شما را با ویزای شنگن و انواع آن آشنا می‌کنیم.

 

انواع ویزای شنگن

الف) ویزای یونیفرم شینگن: این نوع ویزا، شامل ویزای ترانزیت هم می‌شود و ماکزیمم به متقاضیان خود این امکان را می‌دهد که ۹۰ روز در مدت ۶ ماه در حوزه شینگن اقامت داشته باشد.

ب) ویزای ارضی برای مدت محدود: این نوع ویزا، به متقاضیان خود تنها اجازه می‌دهد به کشور شنگنی که ویزا را صادر کرده، سفر کنند. دارندگان این ویزا حق سفر به دیگر کشورهای حوزه شینگن را ندارند. این نوع ویزا، تنها در موارد خاص و برای افراد واجد شرایط و به دنبال هدف مشخص و ویژه‌ای باشد، صادر می‌شود.

پ) ویزای ملی که تنها به افرادی عطا می‌شود که به دنبال کار، تحصیل یا اقامت دائم در یکی از کشورهای حوزه شینگن باشند.

ویزای یونیفرم (یکتا) شینگن چیست؟

ویزای یونیفرم شینگن با توجه به هدف از سفر مسافر به وی اهدا می‌شود. این نوع ویزا خود به دو گروه A و C تقسیم می‌شود.

الف) ویزای نوع A: این همان ویزای فرودگاهی یا ترانزیت است که دارندگان آن اجازه عبور از سالن‌های بین‌المللی فرودگاه‌های شینگن استفاده کنند. آن دسته از افرادی که قصد دارند از فرودگاه یکی از کشورهای حوزه شینگن استفاده کرده، و از آنجا به مقصد خود سفر کنند، موظف به اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی هستند. اخذ ویزای ترانزیت برای آن دسته از افرادی که شهروند حوزه شینگن نیستند و قصد دارند تا از فرودگاه‌های حوزه شینگن به مقصد موردنظر خود (خارج از حوزه شینگن) سفر کنند، الزامی است. دارندگان این نوع ویزا اجازه خروج از فرودگاه را ندارند و باید ظرف ۲۴ ساعت حوزه شینگن را ترک کنند.

ب) ویزای نوع C: این نوع ویزا، همان ویزای اقامت کوتاه‌مدت در کشورهای حوزه شینگن است. بر اساس این نوع ویزا، شما اجازه دارید تا برای مدت محدود در حوزه شینگن اقامت داشته باشید. به یاد داشته باشید تا که مدت اقامت ویزای کوتاه‌مدت بین ۱۵ روز و ۲ سال متغیر است.

چه تفاوتی میان ویزای سینگل (یک‌بار ورود) و ویزای مالتی پل (چند بار ورود) است؟

ویزای سینگل (ویزای یک‌بار ورود) به دارندگان آن این اجازه را می‌دهد تا تنها به مدت یک‌بار به حوزه شینگن  و به مدت معین سفر داشته باشند. با داشتن ویزای سینگل، به‌محض اینکه حوزه شینگن را ترک کردید، اجازه ورود مجدد به آن را نخواهید داشت، حتی اگر ویزای شما هنوز هم اعتبار داشته باشد. ویزای مالتی پل (چند بار ورود) به دارندگان خود این امکان را می‌دهد تا چندین بار به حوزه شینگن مسافرت داشته باشند.

چه تفاوتی بین ویزای ترانزیت و ویزای ترانزیت فرودگاهی است؟

ویزای ترانزیت فرودگاهی به دارندگان خود اجازه استفاده از سالن‌های فرودگاه‌های بین‌المللی کشورهای حوزه شینگن را می‌دهد. البته دارندگان آن اجازه خروج از فرودگاه را نخواهند داشت.

ویزای ترانزیت به دارندگان آن استفاده از راه‌های زمینی، دریایی و هوایی را می‌دهد. اما دارندگان آن‌که با استفاده از اتومبیل، کشتی و یا هواپیما از راه‌های یکی از کشورهای حوزه شینگن استفاده می‌کنند، باید ظرف ۵ روز حوزه شینگن را ترک کنند و به ادامه سفر خود خارج از حوزه شینگن بپردازند.

ویزای ارضی محدود چیست؟

این نوع ویزا تنها اجازه به کشوری از حوزه شینگن را می‌دهد که این نوع ویزا را صادر کرده باشد. توجه داشته باشید با در دست داشتن این نوع ویزا، اجازه نخواهید داشت به کشوری دیگر در حوزه شینگن (که ویزا را صادر نکرده باشد) مسافرت کنید. این نوع ویزا در موارد خاص به آن دسته از مسافرانی اعطا می‌شود که در برنامه سفری که به سفارت ارائه کرده باشند، تأکید کرده باشند تا تنها خواهان مسافرت به آن کشور هستند نه کشور دیگر.

ویزای ملی چیست؟

ویزای ملی دو نوع است، ویزای سینگل و مالتی پل. ویزای سینگل ملی است که به متقاضیان آن اجازه اقامت به مدت محدود در یکی از کشورهای حوزه شینگن را می‌دهند. آن دسته از متقاضیانی که به دنبال اخذ ویزای ملی هستند اهدافی همچون تحصیل و کار در کشور موردنظر در حوزه شینگن را دنبال می‌کنند. بعد از هدف مشخص، آنان موظف به ترک محدوده شینگن هستند.

ویزای ملی مولتی پل به دارندگان خود این امکان را می‌دهد تا چندین بار به محدوده شینگن سفر کنند و وارد آن شوند، بدون آنکه برای هر بار ورود نیازی به اخذ ویزا داشته باشند.

دارندگان ویزای ملی اجازه سفر به کل کشورهای حوزه شینگن (بدون نیاز به اخذ ویزای دوباره) را دارند.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مشاوران مجموعه ویزا سنتر قربانی تماس حاصل فرمایید و از شرایط دریافت ویزای  آن کشور مطلع شوید.

تماس با ما

  • اطلاعات تماس

 

  • شعبه تهران:

 

  • خیابان ولی‌عصر، ایستگاه نیایش، خیابان بهرامی، پلاک 94، طبقه‌ی اول، واحد 103

 

  • تلفن دفتر تهران:

 

  • 982122746003+

 

  • دفتر آنکارا:

 

  • No:76, Unit4, Achin St, Chankaya-Ankara

 

  • تلفن‌های دفتر آنکارا:

 

  • 905550297509+ , 905380293943+

 

  • شعبه دو آنکارا:

 

  • No: 81/5, 06680, Tunalı Hilmi Cd., Barbaros Neighborhood, Çankaya, Ankara, Turkey

 

  • تلفن‌های شعبه دو آنکارا:

 

  • 905550297509+ , 905380293943+
  • دفتر

ارمنستان:
 

  • E 811, 7- th floor, 16 building, Kievyan street, Yerevan, Armenia

 

  • تلفن دفتر ارمنستان: 37444012333+

 

  • شماره‌های همراه:

 

  • 989125087509+ , 989336304247+

 

  • ایمیل: medical.tourism.2000@gmail.com

 

  info@visacentergh.com

بایگانی تاریخ خورشیدی

دسته‌ها

شبکه های اجتماعی

telegram
instagram
gmail

© تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به گروه ویزا سنتر می باشد